Najczęściej sprzedawane w sklepach jubilerskich złote medaliki.

Ich wybór znajduje się w naszej hurtowni internetowej na stronie: www.sklepjubilerski.pl 

 CUDOWNY MEDALIK

Pierwotna nazwa "Medalik Najświętszej Maryi Niepokalanej Poczęcia" została zmieniona z uwagi na ogrom łask jakie ludzie otrzymali na "CUDOWNY MEDALIK". Na medaliku wybita jest modlitwa:

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy".

 Na awersie Maryja na globie przybrała postawę stojącą. Z jej rąk spływają promienie, które przedstawiają łaski jakie Maryja zlewa na wszystkich, którzy Ją o nie proszą. Na rewersie jest Krzyż, litera M i dwa Serca - Jezusa i Maryi symbol miłości. Pokazują silne połączenie Maryi z Jezusem w Jego Męce.

 

 SZKAPLERZ

Medalik SZKAPLERZ KARMELITAŃSKI na awersie ma wizerunek Matki Boskiej Szkaplerznej, a na rewersie wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest znakiem maryjnym, zobowiązuje do chrześcijańskiego życia, ze szczególnym Najświętszej Maryi Dziewicy potwierdzonym codzienną modlitwą "Pod Twoją obronę.."

Medalik SZKAPLERZ w obecnych czasach zastępuje wierzchnią szatę nałożoną na habit określającą przynależność do danego zakonu.

Medalik MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Odwzorowanie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Przedstawia Najświętszą Maryję Pannę w postaci stojącej z Dzieciątkiem Jezusa na ręku.  Maryja jest frontalnie zwrócona do wiernych. Jezus spoczywa na lewym ramieniu Maryi, w lewej ręce trzyma księgę, a prawą unosi ku górze.

 

Medalik MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Patronka najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki. Medalik przedstawia cztery święte postacie: Dziewicę Maryję, Dzieciątko Jezusa oraz świętych archaniołów Michała i Gabriela

Medalik MATKI BOSKIEJ BOLESNEJ

Jej kult rozpoczęło siedmiu założycieli zakonu Serwitów w III wieku przypominając ważne etapy i sceny dramatu Maryi i Jej cierpień. Czcili Bożą Matkę jako Bolesną i Królową Meczenników, która jak nikt inny była zjednoczona z Chrystusem w Jego męce, cierpieniu i śmierci.. Wizerunek medalika jest jedną z trzech form przedstawiania Matki Bożej Bolesnej.

 

Medalik św. KRZYSZTOF

W języku greckim imię Krzysztof oznacza "niosący Chrystusa". W opowieściach o świętych Krzysztof był barbarzyńcą, który doznał przemiany przyjmując chrzest. Zasłynąl w przenoszeniu ludzi na drugi brzeg rzeki, a kiedyś gdy przeniósł dziecko okazało się, że jest Chrystusem.

Św Krzysztof został patronem mostów i brodów, przewożników , żeglarzy i innych podróżników, a w ostatnich czasach kierowców. Przejście przez wodę to symbol wielkiej przemiany w życiu, podjęcie ważnych decyzji, rozpoczęcie nowego etapu w życiu, a także symbol śmierci.

 

Medalik św. BENEDYKT

Medalik św. Benedykta na awersie przedstawia Jego wizerunek oraz pęknięty kielich z którego wypełza wąż. Nawiązuje to do podanej trucizny. Umieszczone są dwa napisy: "Niech Jego obecność broni nas w chwili śmierci" i "Krzyż świętego Ojca Benedykta". Na rewersie widnieje krzyż z literami tworzącymi napismy: "Krzyż święty niech mi będzie światłem" oraz "Diabeł niech nie będzie mi przewodnikiem". Litery na obwodzie medalika są skrótami zdań: "Odejdź szatanie i nie skłaniaj mnie nigdy do marności" i "Napój, który wlewaszjest zatruty: wypij sam swoją truciznę".

Medalik dopomóc ma w kształtowaniu w duszy usposobienia podatnego na wspólpracę Chrystusa, Zbawiciela Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.

Krzyż JEROZOLIMSKI

Duży krzyż laskowany w kątach którego umieszczone małe krzyże greckie, symbolizujące pięć ran Chrystusa ukrzyżowanego.  Według innych interpretacji symbol pięciu patriarchów Chrystusa i 4 ewangelie. lub 4 kierunki świata, w które rozeszła się jego nauka z Jerozolimy. Według jeszcze innych to Ziemia Święta      i 4 królestwa, z których wywodziło się rycerstwo i krucjaty.

Jest herbem Królestwa Jerozolimskiego często nabywanym jako pamiątka pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Kształt krzyża jerozolimskiego ma papieski Medal Pielgrzyma,

Medalik św. Jan Paweł II

Pierwszy medalik wykonany w Polsce z okazji zaliczenia Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II w poczet świętych w dniu 27.04.2014 roku.

Święty Franciszek z Asyżu

Najwybitniejszy święty Kościoła Katolickiego. Syn bogatego włoskiego kupca żyjący pod koniec XII wieku w miasteczku Asyż w Umbrii. Założył zakon franciszkanów. Patron ekologów i zwiastun pokoju.

LOGO ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW 2016

                   

Aktualności

Notowania złota

Aktualna cena złota próby 585:
85.79 zł

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o wyprzedażach, promocjach i nowościach.

Nowości w hurtowni

  

#43404
cena: 208 PLN

  

#43405
cena: 208 PLN

  

#43225
cena: 460 PLN

  

#43353
cena: 415 PLN

Copyright © 2010 RODIUM, projekt i wykonanie: Indecity